دکتر محمدطاهر قادری / مقالات / بهترین متخصص ارتوپدی در شیراز
مدت زمان مطالعه ۱۶ دقیقه

بهترین متخصص ارتوپدی در شیراز

برای تشخیص و درمان آسیب های ورزشی، زانو درد، آرتروز زانو، آرتروز لگن، آرتروز شانه و سایر آرتروزها، کمردرد، دیسک کمر، التهاب و ورم مفاصل، گرفتگی عضلات، شکستگی و پاره شدن تاندون ها و رباط ها، رگ به رگ شدن، عفونت استخوان ها و مفاصل، بیماری های مادرزای مربوط به مفاصل و سایر مشکلات مربوط به اسکلت بدن نیاز است که به متخصص ارتوپدی مراجعه کنید. متخصص ارتوپدی پزشکی است که بسیاری از مشکلات گفته شده را با روش های غیرجراحی مانند فیزیوتراپی، دارو درمانی، آب درمانی، ورزش درمانی و یا ترکیبی از روش ها و… درمان می کند. و اگر بیمار نیاز به جراحی داشته باشد با انتخاب مناسب ترین جراحی ارتوپدی اقدام به درمان وی می کند. ما در این مقاله قصد داریم درباره ویژگی های بهترین متخصص ارتوپدی در شیراز صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

ارتوپدی چیست؟

بدن انسان پیچیدگی های بسیاری دارد. هر بخش از بدن، خود به تنهایی ساختاری مجزا و سازمان یافته است. اما همه در پی هم و هماهنگ با هم در راستای یک محور تلاش می کنند. از جمله این محورها حفظ تعادل اسکلت بدن و حرکت بدن است. بدن، توسط استخوان ها استوار است. هر استخوان در مفصل به استخوان دیگر متصل شده و توسط عضلات هدایت می شود. رباط ها و تاندون ها رابط بین استخوان ها و عضلات، مفاصل هستند. شاخه ای از علوم پزشکی، که به مسائل مربوط به اسکلت بدن، مفاصل، عضلات و ماهیچه ها، اعصاب (عصب ها و کانال های عصبی)، رباط ها، تاندون ها می پردازد، ارتوپدی است.

فردی که در این رشته تحصیل می کند، در واقع در ضمینه ی چگونگی حرکت بدن توسط استخوان ها، عضلات و… علم به دست آورده و پس از پایان یافتن تحصیل و گرفتن مدارک پزشکی عمومی و بعد تخصص ارتوپدی و فوق تخصص و… دکتر ارتوپد یا ارتوپدی است. تشخیص و درمان بیماری ها، پیشگیری از صدمات و وقایع احتمالی و توانبخشی در بیماری ها و …. مواردی است که پزشک ارتوپد در سیستم حرکتی به آن می پردازد و آن ها را مورد بررسی قرار داده و درمان می کند.

دکتر قادری در حال عمل جراحی زانو
دکتر محمدطاهر قادری در حال عمل جراحی زانو

پزشک ارتوپد بجز داشتن آگاهی کامل از رشد و تکامل تمامی عوامل حرکتی بدن، از تمامی بیماری های ممکن نیز آگاهی کامل دارد. همچنین روش های درمانی را نیز آموزش دیده و می داند که برای چه بیماری از چه درمانی استفاده می شود. از جمله روش های درمانی موجود، روش های زیر هستند:

روش های درمانی توسط دکتر ارتوپد

پس از تشخیص مشکل در بیمار پزشک از روش های متعددی بنا به شرایط بیمار می تواند استفاده کند. روش های درمان را به طور کلی می توان به دو بخش روش های درمان بدون جراحی و با جراحی تقسیم بندی کرد.

روش های درمان بدون جراحی

روش هایی است که در آن نیازی به جراحی نبوده و برای درمان از داروها، ورزش، حرکات اصلاحی، روش های مکمل مثل فیزیوتراپی، آب درمانی و… استفاده می شود.

روش های جراحی

جراحی هایی است که پزشک پس از اینکه روش های بدون جراحی جواب گو نبود و بیمار بهبود نیافت از آن استفاده می کند.

از جمله پر کاربرد ترین این روش ها:

آرتروسکوپی

آرتروسکوپی که به معنای دیدن داخل مفصل است که یکی از وسایل جراحی در حیطه ارتوپدی است، که پزشک متخصص ارتوپدی برای دیدن داخل مفصل به منظور تشخیص و درمان بیماری ها از آن استفاده می کند.

بهترین متخصص ارتوپدی با مشاهده مشکلات داخل مفصل توسط آرتروسکوپ می تواند بیماری را تشخیص دهد و بهترین روش درمانی را برای بهبود وضعیت انتخاب کند.

جایگزینی مفصل

مفاصل که به دلایل مختلف مانند آرتروز، ساییدگی و.. آسیب دیدگی و دیگر دلایل ، قابل درمان و استفاده نیستند را با مفاصل مصنوعی طی عمل جراحی تعویض می کنند که به این عمل جراحی تعویض مفصل یا آرتروپلاستی گفته می شود.

آیا می دانستید!
انجام عمل جراحی زانو در بسیاری از کشورها هزینه زیادی به همراه دارد، اما ایران در خط مقدم ارتوپدی با مقرون به صرفه ترین قیمت ها برجسته است. تعویض کامل مفصل زانو در ایران از 2800 دلار تا 3800 دلار هزینه دارد.

با این حال، هزینه همین روش در ایالات متحده حدود 50،000 دلار و در انگلیس 11،000 دلار هزینه دارد. این قیمت در سایر کشورهای آسیایی نیز بسیار بالاتر از ایران است. به عنوان مثال، متوسط قیمت این جراحی در تایلند و هند به ترتیب 12000 و 7000 دلار است.

استئوتومی

استئوتومی (Osteotomy) نوعی عمل جراحی است که در آن جراح ارتوپد استخوان هایی را که به دلایل مختلف تغییر شکل داده اند یا کوتاه و بلند شده را  اصلاح می کند. در جراحی استئوتومی، استخوان توسط وسیله خاصی برش داده میشود و پس از شکستن استخوان، به وسیله پیچ، پلاک یا …. در وضعیت مناسب قرار گرفته می شود تا مجددا جوش بخورد. شایع ترین استخوان هایی که استئوتومی می شوند شامل استئوتومی لگن، استئوتومی زانو، استئوتومی کف پا و شست پا و استئوتومی بالای ساق است.

ترمیم بافت ها

متخصصین ارتوپدی بافت هایی مانند تاندون ها و رباط ها را هنگامی که آسیب می بینند به کمک جراحی تا حدودی درمان کرده و سپس به کمک روش های درمانی دیگر به بهبودی می رسانند. یکی از بزرگترین و مهم ترین مفاصل بدن زانو است که متشکل از استخوان، رباط، تاندون و سایر بافت هاست که تمامی این اجزاء در کنار هم موجب ثبات و پایداری مفصل زانو و همچنین توانایی انجام فعالیت های روزمره یا حتی فعالیت های سنگین را به فرد می دهد. رباط ها از جمله مهم ترین اجزای تشکیل دهنده زانو هستند که باعث حفظ پایداری این مفصل می شوند.

زانو از رباط های بسیاری تشکیل شده است که چهار رباط آن به نام های رباط صلیبی جلویی زانو (ACL) ، رباط صلیبی پشتی زانو (PCL)، رباط صلیبی کلترال داخلی(MCL) و رباط صلیبی کلترال خارجی(LCL) جزء رباط های اصلی زانو هستند.

مفصل زانو نسبت به مفصل مچ پا و لگن ثبات استخوانی کمتری دارد و رباط ها موجب ثبات زانو می شوند. این بی ثباتی استخوانی باعث می شود استخوان زانو بیشتر در معرض آسیب دیدگی قرار گیرند، به همین دلیل کشیدگی یا پارگی رباط های زانو یکی شایع ترین آسیب های ورزشی است که در نهایت موجب درد زانو و در موارد شدیدتر موجب ناپایداری زانو می شود.


 

نحوه کار پزشک ارتوپد

هنگامی که فردی به او مراجعه می کند، ابتدا از طریق صحبت کردن مشکل او را پرس و جو کرده سپس او را معاینه کرده و در صورت لزوم برای تشخیص بهتر از عکس برداری، آزمایش و… استفاده می کند و پس از تشخیص مشکل، برای حل مشکل از روش های درمانی بهترین روش را با توجه به شرایط فرد انتخاب و اعمال می کند.

بهترین دکتر ارتوپد در شیراز

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که یک متخصص ارتوپد خوب باید چه مهارت هایی داشته باشد و در چه مواقعی نیاز است به این پزشکان مراجعه کنید؟

در جواب باید گفت، بهترین متخصص ارتوپد باید بتواند به عنوان شخصی که اسکلت شناس بدن است، آسیب هایی که به اسکلت بدن وارد شده است را تشخیص دهد و  بهترین روش درمانی را برای بهبود وضعیت انتخاب کند. همان طور که می دانید شهر شیراز، پزشکان متبحری دارد که در زمینه ارتوپدی نیز از این قاعده متثنی نیستند و شما می توانید بهترین متخصص ارتوپدی در شیراز را با یک سرچ ساده و تحقیق جزئی پیدا کنید. اگرچه متخصصین ارتوپدی آشنایی کامل با کل سیستم اسکلت بدن دارد، اما بسیاری از متخصصین ارتوپدی در ناحیه خاصی از اسکلت بدن تخصص دارند؛ مانند زانو و پا، شانه و دست و آرنج، ستون فقرات، لگن و ران.

دکتر محمدطاهر قادری، با توجه به تبحر و مهارتی که در زمینه درمان بیماری های مربوط به مفاصل و شکستگی استخوان و نیز جراحی زانو دارند می تواند انتخاب مناسبی برای کسانی باشد که به دنبال بهترین متخصص ارتوپدی در شیراز برای درمان بیماری ها و مشکلات زانو مانند آرتروز زانو، شکستگی زانو، جراحی زانو، آرتروسکوپی زانو و…. هستند باشد.

ارتوپد خوب در شیراز

از اولین و مهمترین ویژگی متخصص ارتوپد مهارت و میزان آگاهی در ضمینه ارتوپد، صبر و شکیبایی، قدرت تشخیص بالا، آگاهی و مهارت کامل به روش های درمانی، تجربه بالا در ضمینه درمان و داشتن نتیجه گیری های موفقیت امیز است.

درواقع هرچه پزشک مهارت بیشتری در ضمینه تشخیص و درمان داشته باشد برای بیمار بهتر است. زیرا در این زمینه به دلیل پیچیدگی و تشابه بالا، تشخیص بسیار مهم است. بسیاری از دردها ضمینه های استخوانی ندارند و به رباط ها و یا تاندون ها و یا … مربوط می شوند و گاهی تشخیص و تفکیک آن ها بسیار مشکل است.

از طرفی تشخیص بهترین روش درمان که برای بیمار در طول زمان کمتر بیشترین بازده را داشته باشد، نیز خود نیاز به مهارتی بالا دارد. انتخاب روش درمان از مهارت های خاص هر پزشک است که در کارنامه خود و جلب رضایت بیمار و رفع مشکل او ثبت می شود.

یک عمل بسیار سنگین و سخت آقای ۴۵ ساله کارگر، که بدنبال تصادف با شکستگی شدیدا خرد شده انتهای استخوان ران در مفصل زانو مراجعه کرده بود. این عمل توسط دکتر محمدطاهر قادری متخصص ارتوپدی و فلوشیپ فوق تخصصی زانو به همراه دکتر اتحادی فوق تخصص پا و مچ پا انجام گرفت و عمل موفقیت آمیزی بود.

 

چه زمانی باید متخصص ارتوپد مراجعه کنیم؟

شاید برای شما هم این سوال باشد که چه زمانی و چرا باید به متخصصین ارتوپدی مراجعه کنیم؟ در جواب به شما باید بگوییم که؛ بسیاری از افراد در حین انجام فعالیت های ورزشی یا سنگین با درد یا آسیب دیدگی هایی مواجه می شوند که برای درمان و تسکین درد نیاز است به متخصص ارتوپدی خوب مراجعه کنند.

برای مثال اگر شما حین ورزش فوتبال دچار آسیب دیدگی زانو می شوید نیاز است که به یک متخصص ارتوپدی که تسلط و تخصص روی مشکلات ورزشی زانو دارد مراجعه کنید. تا ایشان با بررسی مشکل پیش آمده تشخیص دهد که آیا مشکل زانو شما حاد است و یا نه مشکل کوچکی است که با استراحت کردن و رعایت برخی نکات رفع می شود.

اینفوگرافی بیماری هایی که توسط ارتوپد درمان می شود

مواردی که باید در هنگام مراجعه به متخصص ارتوپدی در نظر بگیرید

چنانچه به هر دلیلی به دنبال بهترین متخصص ارتوپدی در شیراز یا هر شهر دیگری هستید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • اگر تشخیص پزشک شما به تعویض مفصل و هر گونه جراحی دیگر است، حتما برای اطمینان از اینکه پزشکتان بهترین تصمیم را گرفته است، لیستی از بهترین متخصصین ارتوپدی را تهیه کنید و با مراجعه به آنها و بازگو کردن شرح حال خود و همچنین ارائه مدارک پزشکیتان از نظرات آنها نیز آگاه شوید.
 • از دوستان و اطرافیان خود بپرسید که آیا بهترین متخصص ارتوپدی در شیراز یا هر شهر دیگری را می شناسند که به شما معرفی کنند.
 • چنانچه مشکل شما در ناحیه زانو است سعی کنید به متخصص ارتوپدی مراجعه کنید که ترجیحا فوق تخصص جراحی زانو باشد، در این حالت می تواند بهترین راه حل را به شما ارائه دهد.
 • استفاده از فضای مجازی و اینترنت برای پیدا کردن بهترین متخصص ارتوپدی در شهر خود.

چگونه بهترین متخصص ارتوپد در شیراز را پیدا کنیم؟

روش های بسیار زیادی برای پیدا کردن بهترین متخصص ارتوپد در شیراز یا هر شهری دیگری وجود دارد. همه ما اولین کاری که برای تحقیق انجام می دهیم سرچ در اینترنت است که این روش برای پیدا کردن متخصص ارتوپد خوب هم موثر است و این روش در کنار انجام سایر تحقیقات می تواند شما را در انتخاب بهترین متخصص ارتوپدی در شیراز مطمئن کند. اما مطمئن ترین راه برای انتخاب متخصص ارتوپدی پرس و جو از اطرافیان است، چرا که چنانچه شخصی به پزشک مد نظر شما مراجعه کرده باشد و از وی راضی نباشد قطعا این موضوع را عنوان می کند.

جستجوی آنلاین برای یافتن بهترین متخصص ارتوپد

اینترنت می تواند شما را در یافتن بهترین متخصص ارتوپد در شیراز کمک کند. چرا که در اینترنت علاوه بر وب سایت شخصی پزشکان و صفحات شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام پزشک می توانید در وب سایت های مختلف نظر کاربران را درباره پزشک مدنظرتان مطالعه کنید. البته نمی توان اعتماد صد درصد به فضای مجازی کرد و باید تحقیقاتتان را گسترده تر کنید و تنها به فضای مجازی و اینترنت اکتفا نکنید.

پرسش از پزشکان دیگر برای یافتن ارتوپد خوب در شهرتان

یکی از منابع دیگر برای پیدا کردن متخصص ارتوپد خوب در شیراز یا هر شهر دیگری سوال از پزشک عمومی و یا خانوادگیتان است. قطعا این افراد نسبت به سایر افراد شناخت بیشتری از پزشکان حاذق در این زمینه دارند.

پرس و جو از اطرافیان

شما می توانید برای یافتن بهترین متخصص ارتوپد در شیراز از تجربه های اطرافیان و آشنایانتان استفاده کنید. قطعا آنها اگر مواردی مانند بدرفتاری، عدم تبحر و یا هر نوع نارضایتی دیگری درباره پزشک مدنظر شما داشته باشند بازگو می کنند. و چنانچه از پزشک مد نظر شما راضی باشند وی را به همه پیشنهاد می کنند.

امکانات کلینیکی که بهترین متخصص ارتوپدی در آن فعالیت دارد

همه ما به دنبال کلینیک و یا بیمارستان هایی هستیم که تمام کارها را در آنجا انجام دهیم و به عبارتی کلینیک مدنظرمان مجهز باشد که دیگر نیازی به مراجعه به مکان دیگری نداشته باشیم.

ارزیابی تحصیلات و مدارک و تخصص پزشک مورد نظر

تحصیلات و دوره هایی که جراح مورد نظر شما گذرانده است را بررسی کنید و حتما زمانی را صرف بررسی سوابق و تعداد جراحی های موفق وی بگذارید. پزشک ارتوپد در راستای عضلات متصل به اسکلت ها، خود اسکلت بدن، رشد آن، موارد مربوط به حرکت و عوامل موثر در حرکات بدن، تخصص دارد. مانند: دست ها، پاها، ستون فقرات، لگن، زانوها، انگشتان، مچ ها، تمامی رباط ها، تاندون ها، مفاصل، اعصاب حرکتی، ماهیچه ها، عضلات و… واکنش های بدن مانند دردهای مختلف از جمله دردهای عضلانی و یا تورم ها را بررسی می کند.

دردها ناشی از کشیدگی تاندون ها در اثر حرکات ورزشی و آسیب های ورزشی رخ میدهد، کشیدگی اعصاب حرکتی در اثر فشار بافت ها، کشیدگی عضله ها در اثر فعالیت سنگین و فشار به عضله، ضعف عضله احساس درد…

درواقع بهترین متخصص ارتوپد هر آنچه در پیرامون استخوان و اسکلت بدن برای حرکت کردن و فعالیت لازم است بررسی کرده و در صورت وجود مشکل، آن را رفع می کند.
مانند:

 • شکستگی
 • در رفتگی
 • پاره شدگی تاندون
 • عفونت مفاصل
 • نکروز استخوان
 • فتق دیسک
 • کمر درد
 • زانو درد
 • خار پاشنه
 • سیاتیک
 • تنگی کانال
 • و…

دسترسی به کلینیک

قطعا وقتی به دنبال بهترین متخصص ارتوپدی در شیراز هستید، مسیر و موقعیت مکانی کلینیک هم برای شما حائز اهمیت است.

سوالات متداول از متخصص ارتوپدی

دکتر علی بصام

دکتر محمد طاهر قادری

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی زانو و آرتروپلاستی دانشگاه علوم پزشکی ایران (تهران) ۱۳۹۸-۱۳۹۹

دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، 1376- 1383

مدرک تخصص جراحی ارتوپدی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز

فلوشیپ جراحی ورزشی زانو و آرتروسکوپی، بیمارستان خصوصی آتیه1394- 1395در خدمت استاد برجسته جراحی زانو، جناب آقای دکتر رازی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
زانوی پرانتزی در کودکان

زانوی پرانتزی در کودکان

زانوی پرانتزی در کودکان معمولا هنگامی که تازه شروع به راه رفتن می کنند به وجود می آید. وقتی این کودکان می ایستند عمدتا فضای زیادی بین دو زانوی آنها وجود دارد. پرانتزی بودن زانوی کودکان و قوس آن به...

رباط های جانبی زانو

رباط های جانبی زانو

رباط های جانبی زانو از کنار هم قرار گرفتن 3 استخوان ران، ساق پا و کشکک مفصل زانو شکل می گیرند. اتصال این استخوان ها به یکدیگر توسط رباط ها انجام می شود. چهار رباط اصلی در زانو وجود دارد که شبیه به...

آرتروز و شایع ترین انواع آن

آرتروز و شایع ترین انواع آن

آرتروز یکی از بیماری هایی می باشد که امروزه بدلایل مختلف، افراد بسیاری به آن مبتلا می شوند. در صورتی یک شخص به بیماری آرتروز مبتلا می شود که التهاب و یا تورم مفاصل حرکات طبیعی مفاصل را دچار اختلال...

سرطان استخوان، علائم، روش های تشخیص و درمان

سرطان استخوان، علائم، روش های تشخیص و درمان

سرطان استخوان ممکن است در هر یک از استخوان های بدن اتفاق بیفتد اما معمولا در استخوان لگن و استخوان های بلند دست و پا ایجاد می شود. سرطان استخوان به ندرت اتفاق می افتد و کمتر از یک درصد از کل سرطان...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۱۱ دیدگاه ها
 1. سودا

  سلام آقای دکتر چند وقت بعد از تعویض مفصل زانو میشه راه رفت؟

  پاسخ
  • دکتر محمد طاهر قادری

   سلام
   بعد از جراحی تعویض مفصل زانو، بیمار میتونه از فردای روزی که عمل شدن راه برن
   البته با عصا یا واکر
   و بعد از یک ماه الی ۴۰ روز با انجام فیزیوتراپی و تقویت کردن عضلات میتونن بدون عصا هم راه برن

   پاسخ
 2. سارا

  سلام. بعد از تعویض مفصل زانو ، عوارضی وجود داره؟

  پاسخ
  • دکتر محمد طاهر قادری

   سلام
   بعد از هر عمل جراحی ممکنه عوارضی ایجاد بشه
   عوارضی مثل احتمال بروز عفونت، خشکی و محدودیت حرکت زانو ، احتمال بروز لخته خون در اندام و آمبولی ریوی و … در هر جراحی که روی زانو و اندام تحتانی انجام میشه، ممکن هست بروز کنه اما با شانس بسیار کم( همگی زیر ۱-۲ درصد هستند. )

   پاسخ
 3. نسرین

  چه مقاله ی خوبی
  من زانو درد دارم چطوری می تونم وقت بگیرم؟

  پاسخ
  • دکتر محمد طاهر قادری

   سلام لطفا با یکی از شمار ه های زیر تماس بگیرید:
   ۰۷۱۳۶۲۶۶۶۰۹
   ۰۷۱۳۶۲۸۸۵۱۰
   09173457871
   09173457872

   پاسخ
 4. عباس

  سلام
  من کفش که می پوشم انگار ی تیکه غضروف اضافه پشت پاشنه پام دارم . باید چیکار کنم ؟

  پاسخ
  • دکتر محمد طاهر قادری

   سلام
   به احتمال بالا التهاب محل اتصال تاندون آشیل به پشت پاشنه دارید
   باید کفشی بپوشید که حدود ۲-۲/۵ سانتی متر پاشنه اش بلند باشه
   لبه پشتی کفش رو بخوابانید( یا ترجیحا دمپایی بپوشید) که لبه پشتی کفش باعث تشدید التهاب نشه
   و فیزیوتراپی کنید
   دارو مصرف کنید
   اگه با اینها خوب نشه، بهتره توسط فوق تخصص جراحی پا و مچ پا ویزیت بشن

   پاسخ
 5. مارال

  اگر زانو صدا بده آیا باید به متخصص ارتوپد مراجعه کرد؟

  پاسخ
  • دکتر محمد طاهر قادری

   صدا دادن زانو (کریپتوس) معمولاً بدون درد است و جای نگرانی وجود ندارد. اما اگر همراه صدای زانو، درد هم حضور داشت، می‌تواند نشانه‌ای از وجود یک مشکل باشد. اگر زانوی شما دچار صدای مفصلی گردید و همراه آن درد یا علائم دیگری بروز پیدا کرد، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 6. فرزانه

  ممنون از اینکه مارو تو انتخاب دکتر خوب راهنمایی میکنید

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =